Sezgin
BİR AİLE ŞİRKETİ OLAN SEZGİN NS 1967 YILINDA NECATİ SEZGİN TARAFINDAN MECİDİYE KÖYÜNDE KURULAN SULU BASKI SİSTEM ZEYTİNYAĞI FABRİKASI İLE TİCARET HAYATINA ATILMIŞTIR. SAHİP OLDUĞU ARAZİLERDEN TOPLADIĞI ZEYTİNLERİ İŞLEMENİN YANI SIRA DİĞER ÜRETİCİLERİNDE ZEYTİNLERİNİ İŞLEMESİNE YARDIM ETMİŞTİR. SEZGİN NS 1997 YILINDA GÖKÇEBAYIR KÖYÜNDE KONTİNÜ SİSTEM ZEYTİNYAĞI FABRİKASINI SATIN ALARAK ZEYTİNYAĞI VE SOFRALIK ZEYTİN ÜRETİMİNE BURADA DEVAM ETMEKTEDİR. İKİ HATTAN GÜNLÜK 160 TON ZEYTİN İŞLEME KAPASİTESİ İLE BÖLGENİN EN BÜYÜK ÖZEL SEKTÖR ZEYTİNYAĞI İŞLEME TESİSİDİR. SEZGİN NS 1996 YILINDA BAYRAMİÇ YOLUNDA BAŞLADIĞI EZİNE PEYNİRİ ÜRETİMİNE 2013 YILINDA İZMİR YOLU 6. KM DE BULUNAN SON SİSTEM ÜRETİM TESİSİNE TAŞINMASIYLA ÜRÜN YELPAZESİNİ ARTIRIP BURADA GÜVENİLİR VE LEZZETLİ SÜT ÜRÜNLERİ ÜRETMEYE DEVAM ETMEKTEDİR.

ÜRÜNLERİMİZ

Ülkenin en iyi süt ürünlerinin üretildiği Ezine lezzetlerine bir de Sezgin NS kalitesi ekledik.
SÜT ÜRÜNLERİ

SÜT ÜRÜNLERİ

DETAYA GİT
ZEYTİN AİLESİ

ZEYTİN AİLESİ

DETAYA GİT
ZEYTİNYAĞLARI

ZEYTİNYAĞLARI

DETAYA GİT

BİZDEN HABERLER

Sezgin NS Peynircilik hakkında güncel bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ürünlerimizin Hepsi Kendi İmalatımızdır

Ürünlerimizin hepsi kendi imalatımızdır. Detayları üretimhanemizden inceleyebilirsiniz.
DETAYA GİT
27 Nisan

Ezine Peyniri Hakkında

Ezine peyniri tam yağlı, salamurada olgunlaştırılan peynirler grubundan olup beyaz peynir standardına uygun olarak üretilmektedir Ezine peynirinin diğer beyaz peynirlerden en önemli farkı bu peynirin üretiminde kullanılan sütün belirli bir yöreden sağlanmasıdır.
DETAYA GİT
27 Nisan

Ezine Peyniri Nasıl Yapılır?

Koyun, keçi ve ineklerden elde edilen sütlerin mevsimine göre; keçi sütü en az % 40, koyun sütü % 45 ile % 55, inek sütü en fazla % 15 oranlarında karıştırılmasıyla üretilen, beyaza dönük açık sarı renkte, orta sert, az ve küçük gözeneklere sahip, tam yağlı peynir tipidir.
DETAYA GİT
30 Nisan